gDateHeas="date-header"><$BlogDateHeŞubat 06, 2007logDateHe!-- Begin .post -->
<$BlogItemBoElbise arayışımı denizaşırıya kaçırıp ebay.com ve ebay.co.uk'e de kaydırdım.Ellerim bomboş olmasına rağmen Çin piyasasında abiye elbise namına ne numaralar döndüğüne şahit oldum.
Sistem şöyle işliyor: Ünlülerin kırmızı halı vari tuvaletleriyle çekilmiş fotoğraflarının ya da defile elbiselerinin "aynısından" yapıyor ebay'de dükkan açmış Çinliler. Renk skalası da koyuyorlar, eğer karar verirseniz detaylı beden ölçünüzle başvuruyorsunuz. Gerisini onlara bırakıyorsunuz. Bazı modellerden yapılmış elbiseleri de örnek olarak eklemişler sağolsunlar. Araştırmalarım boyunca bu sistemden iş çıkmayacağını kavramakla aynı anda, artık baktığım modellere sadece nasıl yapamamışlar nasıl uyduruk kumaşlar koymuşlar diye bakıp gülmekle vakit öldürdüm.
Hatta üzerinden o kadar sahtelik ve kıroluk akıyor ki elbiselerin, hemen senaryoyu yazdım. Elbise, altına salı pazarından alınma bir taşlı ayakkabı istiyor(aslında Çin dükkanda yine niceleri var), muhakkak bir Çin kopyası Louis Vuitton çanta, kafaya da uyduruk bir kenar mahalle topuzu yer yer sarkan saç kümeleriyle taşlı tokalar. Ve mümkünse elbisenin kumaşından şal. Ta taa düğüne hazırım.
Kaliteli gece elbiselerinin fahiş fiyat olmasının gerçekten nedeni var. Kumaş başlıbaşına elbiseyi kaliteli yapan unsur. Sonra kalıp, dikiş ve elbisenin gustosu.
Aslında bu elbise ilk bakışta çok başarılı bir benzetme gibi görünüyor. Hatta bunu Sienna Miller giymişti bir davette. Kopyadaki kalçalara dikkat. O kadar çok kumaşla drape yapılmış ki, kalçayı ne kadar kalın gösterir. Gerçeğinde kimbilir nasıl kaliteli bir şifon kullanıldı ki böyle uçuyor, kopyadaki o kadar ağır ki perde olarak kullanılabilir.
En olmayanlardan biri Halle Berry'nin elbisesi. Gerçekten alakası yok. Kumaş farkı insanı güldürüyor. Kopyadaki model ne kadar basit ve kıro olmuş. Halbuki gerçeği akıyor.
Keşke bu elbiseden giysem diye dilemiştim. Ya dileğim gerçek olursa diye şimdi hayıflanıyorum. Böyle bir kopya giyeceğime pantolon giyerim daha iyi. Kumaşlar ve gusto arasındaki fark çok fazla. Göğüs kupunu oturtamadıktan sonra bu replikayla ancak komik olunur.

Etiketler:

"comments">

<$BlogItemCo2h4>
Blogger Aslı

<$BlogCommenGeçen sezon Gucci'de buna şahit oldum. Siyah çiçek bordürlü bir gece elbiseleri vardı ya, onun çok benzerini gördümn bir yerde. Sonra Gucci'ye girdiğimde, defilede salınan o kıyafet müthişti. Arkası tamamen drape, kumaşı hem akıcı ve yumuşak hem de tahminimden ağır gramajlıydı.

Süperdi süper.

<$BlogCommen5:46 ÖSlogCommen  Anonymous Adsız

<$BlogCommenYa ucuz birsey aldigini kabul edip, urunun dayanilmaz hafifligine kendini kaptiracaksin ya da paraya kiyacaksin. ortasi yok gibi..ortasi eger zaradan mangodan elbise almaksa pisti olmaya da razi olacaksin :)
.melis

<$BlogCommen1:03 ÖÖlogCommen  <$BlogItemCrYorum Gönder

nd #comments --> v>