gDateHeas="date-header"><$BlogDateHeAğustos 15, 2007logDateHe!-- Begin .post -->
<$BlogItemBoRock starlar, gençliğe giyim kuşamda ilham kaynağı oluyor. Avrupalı gençler cehpesindeki bu mevzu- boynuz kulağı geçmiş- tadında. Öyle ki; sokakta gördüğünüz bir gencin akşam nerede sahne alacağını düşünüyorsunuz.
Aşağıda sokaktan geçerken çekilmiş “rock star” gençler
Helsinki’den.

Nelli – 16 yaşında. Yaratıcı genç, kendi kostümlerini kendi usulüne göre özelleştiriyormuş. Mesela sprey boyalarla birkaç kez ceketini boyamış. Üzerine amblemler iliştirmiş. Kotunu arkadaşı vermiş. (Yırtık olarak mı vermiş orasını belirtmemişler.) Kategorileştirilmekten pek hoşlanmayan gencin stil idolü kız kardeşiymiş. Onun bir barbar olduğunu dile getirirken, Fransız asilzadelerine benzettiğini söyleyip ironi kelimesinin sözlük anlamını bir örnekle taçlandırıyor sanki.

Tommy-17 yaşında. Stilinin Rock ve Glam olduğunu kendi söylemiş olduğu için yazıyorum. Yoksa belirtmeye gerek yoktu. Yani resmin çekildiği gün evden hiç tarzı olmadığı halde böyle fırlamamıştır herhalde. Bu küçük açıklamadan sonra Tommy’ye dönecek olursak tekrar, kırmızı ve siyah kombinasyonundan hoşlandığını dile getiriyor bu “rock star”. Gözden kaçmayan diğer detayı ise kendisi yinelemiş, her çeşit takı takmayı çok seviyormuş.
Üzerindeki ceket onun favori ceketiymiş, çünkü arkasında Dingo amblemi varmış. Stil idolü de, Dingo grubunun solisti Neumannmış. Hanoi Rocks ise bu gencin tarzında büyük ilham kaynağı olmuş.

Etiketler: ,

"comments">

<$BlogItemCo0h4>
<$BlogItemCrYorum Gönder

nd #comments --> v>