gDateHeas="date-header"><$BlogDateHeŞubat 21, 2008logDateHe!-- Begin .post -->
<$BlogItemBoDergi bu. Zaten adı üstünde yayın organı. Yayınlanmış birşeyi ne kadar saklayıp gizleyebilirsiniz? Vogue'dan arak kareleri kimse görmeyecek ve bilmeyecek mi? Üstelik Marie Claire yayıncılık ilkesi olarak arak çalışmaları benimseyen bir dergi mi misyon ve vizyon olarak? Hiç sanmıyorum çünkü dünyanın en iyi kadın dergilerinden. Bunlara ihtiyacı mı var? Hiç yok. Tam tersine her derginin kendi kişilik yapısı var. Nasıl herkesin karakteri farklıysa dergilerinki de öyle. O yüzden MC ile V arasındaki dağlar kadar farkı bir çekimde buluşturmak hem okuyucuya hem de fotoğrafçı ve moda editörlerinin yaratıcı kimliğine saygısızlık oluyor. Üstelik MC'nin çekim tarzı, konusu, davası farklı, V'nin vizyonu, seçtiği kareleri, fontları, sesi soluğu çok farklı. Hearst yayıncılığın genel merkezinin bundan haberi var mı? Hiç hoşlanmayacağına eminim.


Vogue İngiltere Aralık 2006 (collector's edition) Fotoğraf: Nick Knight
vs
Marie Claire Türkiye Şubat 2007 Fotoğraf: Koray Birand, Moda Editörü: Bahar Kongel


Kaynak: http://bettynotboop.blogspot.com/2008_01_01_archive.html

Etiketler: ,

"comments">

<$BlogItemCo3h4>
Anonymous Strange Fruit

<$BlogCommenOyle guzel aptal yerine koyuyorlar ki okuyucuyu. Oyle guzel bir sekilde haklari olmayan trajlara ulasiyorlar ki. Daha sonrada copy/paste'in kraliceleri bir araya gelip yorgun is gunlerinin ardindan martinilerini yudumlarken kendilerini is dunyasindaki basarili ve guclu kadinlarindan ilan edip, birbirlerine kalca atip, tebrik ediyorlar.
Ben de onlari tebrik ediyorum. Cekinmeden, insanin kendi yuzsuzlugu kendine batmadan ertesi gun tekrar is basi yapmasi kolay degil.

<$BlogCommen6:37 ÖÖlogCommen  Blogger Aslı Cin

<$BlogCommenBu resmen araklanmış, bence de ( pes)

<$BlogCommen10:01 ÖSlogCommen  Blogger bething*

<$BlogCommenBu araklama sadece yayin organlarinda degil, reklamcilikta da sIK sIK karsimiza cikiyor..Turkiyede arakci cok...isimleri lazim degil
Cakma Turkler demek istiyorum.

<$BlogCommen10:55 ÖSlogCommen  <$BlogItemCrYorum Gönder

nd #comments --> v>