gDateHeas="date-header"><$BlogDateHeTemmuz 18, 2008logDateHe!-- Begin .post -->
<$BlogItemBoDevil Wears Prada (Şeytan Marka Giyer) filmi ve kitabıyla ilgili yapımcıların bayılacağı hatta uğruna bir bölüm daha yapmak isteyecekleri Anna Wintour ile ilgili bir mevzu bahis oldu.

Anna Wintour dün stajyerlere hitaben, stajyer başarı öyküleriyle ilgili bir konuşma yapacakmış. Ardından soru ve cevaplar olacakmış. Bununla ilgili bir memo atılmış ilgililere. Nefis şeyler var içinde.
Mesela;
- Anna Wintour konuşmasını erken yapmak isteyebilir. Eğer geç kalırsanız o konuşuyorken önünden geçmeniz gerekebilir. O yüzden konferans salonuna hiç girmeyin.
- Soru cevap olduğunda düşünülmüş sorular sorun (kısacası akıllı olun). Size verilmiş biyografiyi okuyun. Anna Hanım'ın bizimle olması bizim için bir ayrıcalıktır.

Bu ne kulak çekmektir. Bu ne strestir. Ortaokulda bile bu kadar korkutulmamıştık.


Hi Everyone -
As you know, Anna Wintour, Editor-in-Chief of Vogue, and Editorial Director of Teen Vogue, Men's Vogue and Vogue Living, is presenting this Wednesday, July 16th.
Anna will discuss her career, stories of former successful Vogue interns and will give advice on how to do well in the business of journalism.
The second portion of the presentation will be a Q&A session. Please come prepared with thoughtful questions. I recommend that you read the brief bio on Anna, which is posted on the Intern home-page. This is such a priviledge for all of us and we want you to make the most of this opportunity.
The presentation will start promptly at 9:00am. I recommend that everyone is seated in the auditorium by 8:45am in case Anna begins a few minutes early. If the door is closed when you arrive, do not enter because you will have to walk in front of Anna while she is presenting.
Look forward to seeing you!

Etiketler:

"comments">

<$BlogItemCo0h4>
<$BlogItemCrYorum Gönder

nd #comments --> v>