gDateHeas="date-header"><$BlogDateHeMayıs 12, 2009logDateHe!-- Begin .post -->
<$BlogItemBoHürriyet Pazar'da hoş bir İstanbul gençlik araştırması vardı. Hangi semtlerde ne yaparlar, ne yerler, ne giyerler diye...Kaçırdıysanız buradan okuyabilirsiniz. Tabii haberin en önemli kısmı olan, araştırmayı anlaşılır kılacak semtleri internete geçirirken başlıkta yazmayı unutmuşlar!

Semt araştırmasında dikkatimi çeken ortak nesne Converse ayakkabılar oldu. Zaten 2005'ten beri her yerde görüyordum. Bu haftasonu İzmit pazarını dolaşırken de ayakkabı tezgahlarında ortak gördüğüm şey Converse taklitleriydi. Milli ayakkabı oldu diyebilrim. Hatta dünyanın milli spor ayakkabısı bence o artık.

Radikal'de Converse Türkiye distrübütörüyle yapılan bir röportajdaki taklit savaşı da okumaya değer: "Converse'in taklitleriyle savaş için 15 avukatın görev yaptığını dile getiren Gözalan, "500 metre yürüsek, mutlaka Converse üreten bir atölye buluruz. Ancak küçük yerler olduğu için bizim satış rakamlarımızı etkilemiyorlar. Sadece, markanın imajı için korsanla mücadele ediyoruz. Ayakkabıların taklidini yapan bir atölye bulduk. Bize, 'Beni hapse attırırsanız dört kardeşim var onlar devam edecek. Bu iş böyle sürecek' dedi. Böyle olaylarla da uğraşıyorsunuz" diyerek sıkıntısını dile getirdi. "

Etiketler: ,

"comments">

<$BlogItemCo0h4>
<$BlogItemCrYorum Gönder

nd #comments --> v>